Θησέας

Ο Θησέας δίπλα στη Λίλη!

Την δική του συμπαράσταση για τον αγώνα που δίνει η Λίλη, εξέφρασε ο ΑΓΣΠ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ. Συγκεκριμένα, μετά το τέλος του αγώνα Θησέας–Παναχαϊκή, οι παγκορασίδες αφιέρωσαν την νίκη τους στη Λίλη και φωτογραφήθηκαν μαζί με τους προπονητές και τη διοίκηση, φορώντας μπλούζες που αποτύπωναν το μήνυμα LOVE LILLY΄S WARRIORS PRAY FIGHT CANCER.

Την Κυριακή 3/6 και ώρα 8:30 το πρωί, θα πραγματοποιηθεί πέρασμα της γέφυρας Ρίου-Αντιρρίου, προκειμένου να συγκεντρωθούν χρήματα για τις θεραπείες της Λίλης. Στην εκδήλωση θα συμμετάσχουν αθλητές, προπονητές και γονείς του σωματείου μας.lilly

Περισσότερα...

Δυνατό ξεκίνημα στη Β' φάση για τις παγκορασίδες

Πολύ καλή πορεία πραγματοποιεί στη Β’ φάση του πρωταθλήματος η ομάδα παγκορασίδων του Θησέα, μετρώντας ως τώρα δύο νίκες και μια ήττα στο τάι μπρέικ. Πιο συγκεκριμένα, για την πρώτη αγωνιστική ηττήθηκε εντός έδρας, μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, από τον Απόλλωνα με 3-2 σετ. Οι μικρές αθλήτριες του Θησέα προηγήθηκαν με 2-1 σετ, αλλά στην συνέχεια η απόδοσή τους έπεσε, με συνέπεια να χάσουν το παιχνίδι στο τάι μπρέικ (26-24, 17-25, 25-18, 11-25, 11-15).

Στον επόμενο αγώνα κέρδισαν εντός έδρας την αξιόμαχη ομάδα της Ομόνοιας Ναυπάκτου με 3-0 σετ. Παίζοντας καλό βόλεϊ κατά διαστήματα, είχαν καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού τον έλεγχο του αγώνα κι έτσι έφτασαν δίκαια στην επικράτηση με 3-0 (25-21, 26-24, 25-20). Για την τρίτη αγωνιστική επικράτησαν εκτός έδρας της Παναχαϊκής με 3-0 σετ. Παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ στα πρώτα δύο σετ, δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα και τα κατέκτησαν με αρκετή άνεση. Στο τρίτο σετ οι διαφορές ήταν μικρές και αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Θησέας με όπλο το καλό σέρβις κατάφερε να κερδίσει το σετ με 25-23 και τον αγώνα (25-11, 25-11, 25-23).

Αγωνίστηκαν οι: Κ. Μούχα, Α. Μούχα, Ε. Μητροπούλου, Α. Σταματοπούλου, Δ. Κεραμμιδά, Κ.Λάλα, Φ. Κωσταντοπούλου, Ε. Κωσταντοπούλου, Ρ. Τράντζα, Ν. Τσιμπούκη.mikasa volleyball

Ήττα στο φινάλε του πρωταθλήματος για τις γυναίκες

Με ήττα, πραγματοποιώντας όμως καλή εμφάνιση, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις  της η γυναικεία ομάδα του Θησέα, καθώς σε εκτός έδρας παιχνίδι ηττήθηκε με 3-0 από τον πρωτοπόρο του ομίλου Ερυθρό Αστέρα. Στο πρώτο σετ ο Θησέας μπήκε ψυχωμένα, πίεσε στο σέρβις και κατάφερε να φτάσει να προηγείται με 20-19. Ο Ερυθρός Αστέρας απάντησε με ένα σερί 3-0 για να γίνει το 22-20. Οι αθλήτριες του Θησέα μείωσαν το σκορ, αλλά τελικά δε μπόρεσαν να ισοφαρίσουν και τελικά το σετ χάθηκε με 25-23. Στο δεύτερο σετ τίποτα δεν λειτούργησε σωστά, με αποτέλεσμα να το πάρει άνετα η ομάδα του Ερυθρού Αστέρα με 25-9. Στο τρίτο ο Θησέας έδειξε και πάλι το καλό του πρόσωπο και μπορεί να βρέθηκε να χάνει με 20-14, αλλά με όπλο το καλό σέρβις κατάφερε να μειώσει σε 20-18. Ο Ερυθρός Αστέρας ανέβασε την απόδοσή του και σε συνδυασμό με την κούραση από την υπερπροσπάθεια ο Θησέας τελικά έχασε με 25-19.

Αγωνίστηκαν οι: Αλεξάνδρα Γιαννακουλοπούλου, Μαριαλένα Χατζηβασιλείου, Αθηνά Σαββοπούλου, Ροντίκα Μορόι, Ευτυχία Αναστασοπούλου, Γεωργία Ιωάννου, Γεωργία Κασπίρη, Νεκταρία Γιαννακοπούλου, Δήμητρα Κεραμυδά, Εβίνα Μητροπούλου, Ειρήνη Πυργά.women 2017 2018