Θησέας

Νίκη για τους άνδρες στην πρεμιέρα των play-offs, 3-0 το Ναύπλιο

Ιδανικό ήταν το ξεκίνημα στα play-offs για τους άνδρες, καθώς επικράτησαν εύκολα του Οίακα Ναυπλίου εντός έδρας, με 3-0. Σε αυτή τη φάση οι αγώνες είναι διπλοί, με τον επαναληπτικό να είναι το ερχόμενο Σάββατο στο Ναύπλιο. Με τη νίκη του αυτή ο Θησέας έκανε αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στο final four, που θα αναδείξει τον πρωταθλητή Πελοποννήσου, ο οποίος θα διεκδικήσει στην συνέχεια την άνοδο στην Α2.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, μόνο μέχρι τα μισά περίπου του πρώτου σετ, καθώς από εκεί και μετά, οι παίκτες του Γιώργου Νικολακόπουλου επέδειξαν την απαιτούμενη σοβαρότητα, ήταν αποτελεσματικοί στην επίθεση και με σταθερό σέρβις στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, έφτασαν στη νίκη, με τα σετ 25-17, 25-14 και 25-10.

Για τον Θησέα αγωνίστηκαν οι: Μ. Αγαπίου, Σ. Πετούσης, Δ. Στυλιανέσης, Ν. Ζίου, Β. Ηλιόπουλος, Π. Τσεκίνης, Κ. Κωνσταντόπουλος (λ), Φ. Δεπούντης (λ), Α. Αλεξόπουλος, Α. Γεωργακόπουλος, Δ. Μυλωνίδης, Γ. Όψιμος, Κ. Τσιμπούκης, Θ. Βουτσιλάς.men2017 2018c