Θησέας

Νίκη στην πρεμιέρα για τους έφηβους, 0-3 την ΕΑΠ

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι έφηβοι του Θησέα, καθώς επικράτησαν εκτός έδρας της ΕΑΠ με 0-3. Οι αθλητές του Γιώργου Νικολακόπουλου μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα, μετατρέποντας τα δύο πρώτα σετ σε παράσταση για ένα ρόλο, καθώς πήραν διαφορά από την αρχή και έφτασαν εύκολα στο 15-25 και 10-25. Στο τρίτο σετ, οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την εικόνα τους, καταφέρνοντας να μένουν κοντά στο σκορ. Από τα μέσα του σετ και έπειτα, ο Θησέας κατάφερε να ξεφύγει με 12-18, όμως η ΕΑΠ ροκάνισε τη διαφορά, φτάνοντας μέχρι την ισοφάριση στο 23-23. Στους δύο τελευταίους πόντους όμως, οι παίκτες του Θησέα ήταν ψύχραιμοι και κατάφεραν να τους κατακτήσουν, διαμορφώνοντας το 23-25 και κατακτώντας παράλληλα μια σημαντική νίκη με ιδιαίτερα εμφατικό τρόπο, ενόψει της συνέχειας.

Για τον Θησέα αγωνίστηκαν οι: Κ. Τσιμπούκης, Μ. Δίπλας, Γ. Δίπλας, Ε. Μασσάρας, Λ. Κωνσταντινίδης, Σ. Δεπούντης, Β. Κωνσταντόπουλος (λ), Ν. Πολύζος, Ο. Δίπλας.mikasa volleyball