Θησέας

Δυνατό ξεκίνημα στη Β' φάση για τις παγκορασίδες

Πολύ καλή πορεία πραγματοποιεί στη Β’ φάση του πρωταθλήματος η ομάδα παγκορασίδων του Θησέα, μετρώντας ως τώρα δύο νίκες και μια ήττα στο τάι μπρέικ. Πιο συγκεκριμένα, για την πρώτη αγωνιστική ηττήθηκε εντός έδρας, μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, από τον Απόλλωνα με 3-2 σετ. Οι μικρές αθλήτριες του Θησέα προηγήθηκαν με 2-1 σετ, αλλά στην συνέχεια η απόδοσή τους έπεσε, με συνέπεια να χάσουν το παιχνίδι στο τάι μπρέικ (26-24, 17-25, 25-18, 11-25, 11-15).

Στον επόμενο αγώνα κέρδισαν εντός έδρας την αξιόμαχη ομάδα της Ομόνοιας Ναυπάκτου με 3-0 σετ. Παίζοντας καλό βόλεϊ κατά διαστήματα, είχαν καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού τον έλεγχο του αγώνα κι έτσι έφτασαν δίκαια στην επικράτηση με 3-0 (25-21, 26-24, 25-20). Για την τρίτη αγωνιστική επικράτησαν εκτός έδρας της Παναχαϊκής με 3-0 σετ. Παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ στα πρώτα δύο σετ, δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα και τα κατέκτησαν με αρκετή άνεση. Στο τρίτο σετ οι διαφορές ήταν μικρές και αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Θησέας με όπλο το καλό σέρβις κατάφερε να κερδίσει το σετ με 25-23 και τον αγώνα (25-11, 25-11, 25-23).

Αγωνίστηκαν οι: Κ. Μούχα, Α. Μούχα, Ε. Μητροπούλου, Α. Σταματοπούλου, Δ. Κεραμμιδά, Κ.Λάλα, Φ. Κωσταντοπούλου, Ε. Κωσταντοπούλου, Ρ. Τράντζα, Ν. Τσιμπούκη.mikasa volleyball

Πρώτη ήττα για τις παγκορασίδες

Την πρώτη της ήττα γνώρισε στο πρωτάθλημα παγκορασίδων η ομάδα του Θησέα, καθώς σε εκτός έδρας παιχνίδι έχασε με 3-0 από την ομάδα του Απόλλωνα. Στα πρώτα δύο σετ, με προβλήματα στην υποδοχή, ο Θησέας δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστικός και δίκαια έχασε με 25-15 και 25-12. Στο τρίτο βελτίωσε την εικόνα του, κρατήθηκε κοντά στο σκορ, αλλά τελικά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο, με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 25-20.

Για τον Θησέα αγωνίστηκαν οι: Κ. Μούχα, Ε. Μητροπούλου, Α. Σταματοπούλου, Δ. Κεραμμιδά, Φ. Κωσταντοπούλου, Ε. Κωσταντοπούλου, Ρ. Τράντζα, Ν. Τσιμπούκη.ball1

Εντός έδρας νίκη για τις παγκορασίδες, 3-1 τον Ερυθρό Αστέρα

Άλλη μια νίκη πέτυχαν οι παγκορασίδες του Θησέα, καθώς σε εντός έδρας παιχνίδι κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση του Ερυθρού Αστέρα και να κερδίσουν με 3-1. Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για τα μικρά κορίτσια του Θησέα, που γρήγορα κατάφεραν να πάρουν διαφορά και να κερδίσουν το πρώτο σετ με 25-19. Στο δεύτερο σετ υπήρξε μια συνολική καθίζηση με αποτέλεσμα ο Ερυθρός Αστέρας να το πάρει 14-25. Στα επόμενα δύο σετ ο Θησέας έδειξε το καλό του πρόσωπο και κατάφερε να πάρει το τρίτο με 25-21 και το τέταρτο με 25-19.

Για τον Θησέα αγωνίστηκαν οι: Κ. Μούχα, Α. Μούχα, Ε. Μητροπούλου, Α. Σταματοπούλου, Δ. Κεραμμιδά, Φ. Κωσταντοπούλου, Ε. Κωσταντοπούλου, Ρ. Τράντζα, Ν. Τσιμπούκη.ball2